top of page

LOKUM ÜRETİMİNDE SON TEKNOLOJİ !

lokum1.webp

Osmanlı mutfağından miras en kıymetli geleneksel lezzetlerimizden biri olan lokum; halen günümüzde çeşitli meyve, kuruyemiş, baharat, çeşni ve aromalarla tatlandırılarak üretiliyor.
 

Çeşidi ne olursa olsun; lokum üretimi Türk Gıda Kodeksi Lokum Tebliği’nde geçen üretim, hazırlık, işlenme, muhafaza, depolama ve etiketleme standartlarına uygun olmalıdır. Lokumun yurtdışında da aranan ve bilinen bir ürün olmasıyla birlikte, önceden geleneksel yöntemlerle üretim yapan küçük işletmelerin yerini büyük üretim tesisleri almaya başlamıştır. Lokuma artan talep, geleneksel reçetelerden ödün vermeden hijyenik ve teknolojik üretim yapan tesisler tarafından karşılanmaktadır.

Lokum 2.webp

Pişirme aşamasında topaklanma olmadan lokumun eşit şekilde karışmasını, ısının kazanın tüm yüzeyinde eşit şekilde dağılmasıyla lokumun doğru kıvamda olmasını sağlayan otomatik karıştırıcılı CUCIMIX lokum kaynatma kazanı, yeni nesil lokum üretimhanelerinin bir numaralı tercihi! 

cucimix 30.webp

CUCIMIX İstediğiniz ısıda pişirir! Şekerli ürünler ısıya hassastır. Fazla pişince yanar, az pişince erimez, lezzeti kötü olur. Kazanın her yüzeyinde ısı aynıdır. Tam olarak ayarladığınız ısıda pişirme yapabilirsiniz.


CUCIMIX İstediğiniz gibi karıştırır! Her iki yöne dönebilen kolları sayesinde her tarafı eşit karıştırır. Karıştırma hızını ve süresini ayarlayabilirsiniz.


CUCIMIX Hijyenik üretim yapar! Elle çevirmeye, devamlı başında beklemeye gerek kalmadan seri ve standart şekilde üretim yapabilirsiniz. 

Lokum reçetenizi teknolojiye uyarlayalım!

 

 

Cucimix katalog

pdf_ikon_.png

Cucimix’i çalışırken izle.


Yukarıda bahsi geçen konularda bilgi ve destek için bize 0212 280 49 64 numaralı telefondan veya info@smrprofessional.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş

  • whatsapp-logo-
  • Facebook
  • Twitter
  • gmail
bottom of page