top of page

HAKKIMIZDA

Türkiye yeme içme sektörü duayenlerinden Semih Somer’in tecrübesi ve öğretileri ışığında hayata geçirilen SMR, uzun yıllar gerek yurt dışında gerek iç pazarda endüstriyel mutfak sektöründe uzmanlaşmış Ceren Somer Çil ve Burcu Somer Keskin tarafından kurulmuştur.

 

Endüstriyel mutfak ekipmanı ithalatına ve ihracatına taze bir soluk getirmek amacıyla kurulan SMR’nin bugün bir ayağı Türkiye’de diğer bir ayağı ise yurt dışında bulunmaktadır. 20 yılı aşkın tecrübenin yeni nesil bir yansıması olan SMR, daima konusunda uzman, yenilikçi ve güvenilir markaları temsil etmiştir. SMR için nesiller değişse de değişmeyecek olan en büyük ilke; her şeyden önce müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıdır.

Ceren_CIL_siyah_beyaz_foto.webp

CEREN SOMER ÇİL 

Babası Semih Somer’in yanında yani işin tam anlamıyla mutfağında büyüyen Ceren Somer Çil, okul hayatını Fransa’da pazarlama ve sosyoloji okuyarak tamamladı. Uzun yıllar Somer Endüstriyel Mutfak’ta anahtar teslim proje yönetiminden finansal alanlarına şirketin birçok bölümünde önemli rol (oynadıktan) aldıktan sonra Dış ticaret Operasyonlarının başına geçti. Bir süredir yurt dışında yaşayan Ceren Somer Çil, endüstriyel mutfak sektörünündeki Türkiye pazarı bilgisini, yurt dışı pazarı tecrübesiyle harmanlayarak Burcu Somer Keskin ile birlikte bağımsız bir şirket olan SMR’yi kurdu. Aileden gelen mutfak tutkusu, konuştuğu yabancı diller (Fransızca, İngilizce, Portekizce ve İspanyolca) ve sektöre olan hakimiyeti sayesinde Ceren Somer Çil’in en büyük hedefi SMR ile Türkiye’yi dünyaya açmak.

burcu_somer_keskin.webp

BURCU SOMER KESKİN 

İsletme eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra uzun yıllar kurumsal şirketlerin finans ve muhasebe departmanlarında deneyim kazanan Burcu Somer Keskin, 5 yıl önce Somer Endüstriyel Mutfak’a katıldı. Aileden gelen mutfak bilgisi ve yeme içme sektörüne olan kişisel merakı sayesinde kısa sürede sektörde önemli bir isim olarak yerini aldı. Ceren Somer Çil ile kurdukları SMR’nin İthalat ve İthal Ürün Pazarlama Operasyonlarının başına geçti. Bayii ve nihai müşterilere verdiği ürün kullanım eğitimleri ve birebir saha tecrübeleri sayesinde SMR’nin tüm iç pazarın yönetiminden sorumlu ortağı olan Burcu Somer Keskin’in hedefi ise SMR ile Dünya’yı Türkiye’ye açmaktır.

bottom of page