top of page

UNLU MAMÜL FIRININIZI SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN

3 ÖNEMLİ NOKTA

 

Unlu mamül ve pastane ürünlerinin çok sevildiği ülkemizde; doğru ve güvenilir fırını seçerek, cebinizi yakmadan müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz. Peki fırın seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi ürün hangi fırında pişer? Düşük enerji tükettiğini kolayca nasıl anlarız? 

1- İlk önce hangi ürünler pişecek onu tespit etmelisiniz. Pişecek ürün çeşitliliği ve günlük/ saatlik üretim miktarı fırın seçerken ilk yapılması gereken öngörülerdir.

2_katli_modular_standli.webp
3_katli_modular_standli.webp
4_katli_modular_standli.webp

İPUCU:  Küçük hacimli başlayıp, ihtiyaca göre makina parkurunu genişletmek isterseniz; SALVA gibi sonradan üzerine fırın veya kat ilave edilebilen bir marka seçin, imalatınıza esneklik katın. 

Taş tabanlı fırınlar için tıklayınız.

2- Enerji tüketimi:

•  Çok iyi yalıtım şart: Ortamı ısıtmak için mi, yoksa ürün pişirmek için mi enerjiye para      harcamak istersiniz?

cam_sicakligi.webp

İPUCU:  Fırın ısındığında ön camına, yan panellerine elinizle dokunabiliyor musunuz? Evetse, fırınınız iyi bir yalıtıma sahip!

•  Düşük enerji tüketimi: Fırının toplam kW değerini ve ısınırken tükettiği enerji miktarını inceleyiniz. 

izolasyon_.webp

İPUCU:  Yalıtımı iyi olan bir fırının enerji tüketimi de düşük olur.

3- Konveksiyonlu (fanlı) mı, taş tabanlı mı?

smr_tablo_.webp
emt.webp
emt2.webp
emt3.webp

İPUCU:  Eğer ürün çeşitliliğiniz çoksa ve hem taş tabanlı, hem konveksiyonlu fırına ihtiyacınız varsa; az yer kaplayan kombine modeller mevcut!  Butik Fırınlar için tıklayınız.

DİKKAT: Fırınınızı tasarlarken toplam yüksekliğin 1,90m’yi geçmemesine dikkat edin. Otomatik yükleme/boşaltma ekipmanlarınız yoksa, fırın insanların ulaşabileceği makul bir boyda olmalıdır.

Salva ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizi 0212 280 49 64 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Teknik bilgiler için tıklayınız.

Paylaş

  • whatsapp-logo-
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest Sosyal Simge
  • gmail
bottom of page